(Kašlu vám na název) část 4.

29. srpna 2017 v 22:17 | Lilly
Eclipse se přikrčila do porostu a začala větřit. Tady je to plný cizích pachů, jak mám poznat, co z toho je kořist? Pomyslela si, ale vzdát se nehodlala. Zavřela oči a snažila se najít nějakou povědomou vůni. Najednou ji něco chytlo za nos. Vonělo to podobně jako myš, ale ne úplně. Učednice následovala pach, až narazila na nějaké zvířátko. Bylo hnědavé a mělo huňatý ocas. To půjde, řekla si a vrhla se po zvířátku. Stvoření si ji všimlo a pokusilo se vylézt na strom, ale dřív než se dostalo do bezpečí, Eclipse ho chytla a usmrtila jedním kousnutím. Vítězně se usmála a začala se pomalu vracet zpátky k Frostovi. Rozhlédla se po okolí, ale taknějak zapomněla, kudy jít. Dobře, v tom případě můžu dál objevovat. Mňoukla si Eclipse a vydala se hlouběji do tajemného lesa. Všechna ta zeleň a vůně byla pro ni úplně nová, v horách byla zvyklá jen na sníh a oblohu. V lese ji obrovské koruny stromů stínily na kožíšek.

Tmavá kočička se potichu kradla přes všechno spadané listí a rozvětvené kořeny stromů. Sluneční paprsky se už ztrácely a ona už se začala trošičku bát, že nenajde cestu k Frostovi. Přidala do kroku.
Najednou uslyšela děsivý výkřik. Eclipse se lekla a srdce ji začalo rychle bušit. Takový řev nikdy neslyšela, jako kočka to ale neznělo. Rozhodla se tento zvuk prozkoumat. Snažila se co nejrychleji, a zároveň co nejpotišejc dostat na místo činu. Co když se stalo něco Frostovi? Strachovala se celou cestu. Možná to nebyl tak skvělej nápad odejít z kmene.Když Eclipse po chvíli dorazila na místo, spatřila dvě kočky a nějaké zvíře, které nikdy neviděla. Bylo větší než normální kočka, mělo zrzavý kožich a dlouhý huňatý ocas.
Obě kočky na to agresivně syčely a útočně máchaly tlapkama asi s doměním, že stvoření to vzdá a uteče. Nevypadaly, že by byly v nebezpečí.
Najednou na ni něco tvrdě dopadlo. Leknutím upustila svou kořist. "Eclipse!" sykl na učednici známý hlas, "slyšel jsem divný zvuky a myslel jsem, že se ti něco stalo."
"Nic mi není a slez ze mně." mňoukla na svého kamaráda, který z ní rychle slezl.
Eclipse se zvedla ze země a upřela zrak zpátky na bojující kočky. Ten šedivý kocour na to zvíře skočil a zakousl se mu do ocasu. Zvíře hlasitě zaúpělo a začalo se ohánět, dokud nespadl. Mělo toho asi dost, tak vzalo roha a zmizelo v temnotě lesa. Obě kočky se na sebe podívaly a začaly si olizovat rány. Nebylo jich moc. Ta trochu menší kočka naznačila svým ocasem směr, kterým se po chvíli vydali.

Eclipse se společně s Frostem vracela k jejich provizornímu útočišti.
"Co když tady toho bude víc?" strachoval se pruhovaný kocour a podíval se na Eclipse s ustaraným výrazem.
"Uklidni se, ty dvě kočkys tím neměly žádný problém," odvětila sebevědomě tmavá kočička.
"Byly určitě hodně zkušený," mňoukl nazpátek.
"Tak pojď za nima, třeba nám pomůžou."
Frost se na Eclipse váhavě podíval, ale asi měla pravdu.
"Dobře... ale nejdřív se půjdeme vyspat," odpověděl a společně konečně dorazili na místo odpočinku. Schoulili se vedle sebe do klubíčka a zavřeli oči.
"Dobrou noc," mňoukl potichu pruhovaný kocourek.
"Dobrou," odpověděla tmavá kočička.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rosepelt Rosepelt | Web | 30. srpna 2017 v 20:18 | Reagovat

Ten příběh je super!

2 AmberPaw AmberPaw | Web | 23. září 2017 v 17:48 | Reagovat

Může se to jmenovat 'Eclipsino dobrodružství s Frostem', 'Hledání válečníků', 'Eclipsina cesta',..-

3 AmberPaw AmberPaw | Web | 13. října 2017 v 16:29 | Reagovat

[2]: Nebo 'Eclipsino rozhodnutí'

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama