Srpen 2017

(Kašlu vám na název) část 4.

29. srpna 2017 v 22:17 | Lilly
Eclipse se přikrčila do porostu a začala větřit. Tady je to plný cizích pachů, jak mám poznat, co z toho je kořist? Pomyslela si, ale vzdát se nehodlala. Zavřela oči a snažila se najít nějakou povědomou vůni. Najednou ji něco chytlo za nos. Vonělo to podobně jako myš, ale ne úplně. Učednice následovala pach, až narazila na nějaké zvířátko. Bylo hnědavé a mělo huňatý ocas. To půjde, řekla si a vrhla se po zvířátku. Stvoření si ji všimlo a pokusilo se vylézt na strom, ale dřív než se dostalo do bezpečí, Eclipse ho chytla a usmrtila jedním kousnutím. Vítězně se usmála a začala se pomalu vracet zpátky k Frostovi. Rozhlédla se po okolí, ale taknějak zapomněla, kudy jít. Dobře, v tom případě můžu dál objevovat. Mňoukla si Eclipse a vydala se hlouběji do tajemného lesa. Všechna ta zeleň a vůně byla pro ni úplně nová, v horách byla zvyklá jen na sníh a oblohu. V lese ji obrovské koruny stromů stínily na kožíšek.

Tmavá kočička se potichu kradla přes všechno spadané listí a rozvětvené kořeny stromů. Sluneční paprsky se už ztrácely a ona už se začala trošičku bát, že nenajde cestu k Frostovi. Přidala do kroku.
Najednou uslyšela děsivý výkřik. Eclipse se lekla a srdce ji začalo rychle bušit. Takový řev nikdy neslyšela, jako kočka to ale neznělo. Rozhodla se tento zvuk prozkoumat. Snažila se co nejrychleji, a zároveň co nejpotišejc dostat na místo činu. Co když se stalo něco Frostovi? Strachovala se celou cestu. Možná to nebyl tak skvělej nápad odejít z kmene.