Červenec 2017

(Už bych tomu vážně měla vymyslet jméno) část 3.

5. července 2017 v 22:53 | Lilly
Zpěv ranních ptáků zpříjemňoval cestu dvěma bývalým učedníkům, kteří se nenápadně prodírali neznámou krajinou. Jehličnaté i listnaté tromy se ohýbaly k zemi, jakoby ještě spokojeně dřímaly.
Šum. Eclipse zastřihala uchem a otočila se za zvukem, který šel z křoví hned vedle nich. Pomalu zavětřila a ucítila lahodnou vůni drozda. Neměla sice hlad, ale nějaké drobné posilnění nikomu neuškodí. Bez jakéhokoli rozmýšlení se vrhla do křoví.
"Co děláš?" zeptal se vyděšeně Frost, zřejmě protože jeho kamarádka bezdůvodně skočila do porostu.
Eclipse po chvilce vystrčila hlavu s ptáčkem v tlamě a spokojeně se usmála.
"Dáš si?" řekla tmavá kočička a s chutí se pustila do svého úlovku. Frost kývl a připojil se.

Slunce už se vznášelo vysoko na nebi a obě kočky pokračovali ve své výpravě. Čím hlouběji šli do lesa, tím více je obklopovala zeleň. Eclipse se zájmem sledovala všechny mechy, lišejníky, keře a květiny, které zde rostly a které nikdy ve svém životě neviděla. "Co myslíš, že je tohle?" zamňoukala zvědavě a začala čichat žluté květy neznámé rostliny.
"Určitě je to jedovatý a teď umřeš pomalou smrtí." řekl sarkasticky Frost a začal do Eclipse strkat. Ta si to ale nenechala líbit a vrhla se po pruhovaném kocourovi. Snažila se ho shodit na záda, ale jelikož byl dvakrát větší než ona, tak se jen trochu naklonil a to bylo všechno. Teď zase skočil Frost na Eclipse a pokusel se jí znemožnit pohyb, tmavá kočička na chvíli dělala, že jí dostal, ale v mžiku se mu vyvlékla z pacek a podrazila mu nohu, což způsobilo, že nemotorně spadl.
"Vyhrála jsem!" prohlásila a podívala se nadšeně na Frosta, který z toho tak nadšený nebyl. "Ale notáák, vždyť je to poprvý, co sem tě porazila." řekla hravě a olízla kocourovi ucho. Frost se pro jednou usmál.